שחזור מידע

 

לא פעם קורה שאנחנו מאבדים קבצים שחשובים לנו, בטעות או בגלל נזק לדיסק הקשיח. בעזרת שחזור מידע ניתן להציל את הקבצים האלו.

 

כמעט כולנו מגבים היום את המידע שלנו על דיסק קשיח. אלו יכולים להיות קבצים שחשובים לנו מאוד, למשל עבודה סמינריונית שעבדנו עליה חודשים ארוכים, או תמונות שיקרות לנו מאוד. מה קורה אם חלילה אנחנו מאבדים את הקבצים האלו? שחזור מידע הוא ההליך הנדרש במקרה כזה. כשהוא נעשה על ידי מקצוענים בתחום, אפשר להשיג חזרה את הקבצים שאבדו גם במקרים מסובכים מאוד.

 

איבוד מידע

אז מה אפשר לעשות?

 

הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא לפעול כמה שיותר מהר. ככל שנפעל מהר יותר, כך גדלים הסיכויים שנוכל לשחזר את המידע שאבד, את כולו ובמלואו. מה שצריך לעשות זה לכבות את המחשב ולאחר מכן לנתק אותו מהחשמל. כדי שאפשר יהיה לטפל בבעיה במהירות, כדאי לרשום את כל מה שזכור מהרגע שבו הקבצים נמחקו או נהרסו, יחד עם שמות הקבצים אם זוכרים. לאחר מכן, צריך לפנות לטכנאים מנוסים בתחום של שחזור מידע וקבצים.

 

איך זה מתבצע?

 

טכנאים מקצועיים יכולים לעשות שחזור מידע מכל סוגי המדיה שישנם, וזה כולל דיסקים קשיחים, תקליטורים, מצלמות דיגיטליות, דיסק-און-קי ועוד. כאשר יש בידיהם של הטכנאים את המדיה, הם יכולים לאתר ולזהות את אופי התקלה ועל בסיס זה לבחור את הדרך שבה הם ינסו לשחזר את המידע. המטרה העיקרית והסופית היא כמובן להשיב ללקוח את הקבצים שאבדו לו, במצב שבו היו לפני שאבדו.

 

שחזור מידע